Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

YouTube Üzerinden Para Kazanmanın Yolları

15 Haziran 2020

YouTube, günümüzde birçok genç ve yetişkin nesil için güzel bir para kazanma ortamı olmakta. 2005 yılında kurulan YouTube, bir süre sonra ortaklık ve gelir elde etme özellikleri ile daha fazla kullanıcı elde etmeye başladı. Kullanıcıların ilgisini çeken bu olay sayesinde YouTube kitlesi bir anda tavan yaptı. Kaliteli bir YouTuber olmak isteyen Mustafa Halil Selek, bu konuda diğerlerinden farklı ve özgün fikir arayışları sürdürmekte.

YouTube Üzerinden Para Kazanmak

YouTube, video izleme platformu. İçerik üreticileri bu platformda kendi içeriklerini paylaşarak para kazanıyor. YouTube üzerinden para kazanmanın birçok yolu bulunmakta. Bu yollardan ilki reklamlardan kazanmak. Reklamlar yıllardır kullanıcıların videolarına ekleyebileceği ve para kazanabileceği bir sistem. Reklamlar videoda istenildiği şekilde ve istenilen süreye yerleştirilebilmekte. YouTube ve devlet her ne kadar çok komisyon ve vergi alsa da bazı YouTuberlar bu alanda gelir elde ederek hayatını yaşayabilmekte.

YouTube geliri elde etmenin bir diğer yolu ise kanal üyelikleridir. Son zamanlarda ortaya çıkan bu özellik ile YouTube’da kanal üyeliği satmak mümkün hale geldi. Kanal üyeliği sistemi ile birlikte içerik üreticileri kanal üyeliklerine sahip üyelere özel ayrıcalıklar tanıyabilir. Bu ayrıcalıklardan bazıları özel video içerikleri, sohbette özel bir stile sahip olma gibi özelliklerdir.

YouTube üzerinde gelir elde etmenin bir diğer yolu premium video paylaşmak. YouTube Premium kullanıcıları eğer premium kullanıcılara özel videoyu izler ise bu videodan bir miktar ücret kazanılır. Aynı şekilde orijinal içerikler için de bu durum geçerli olmakta.

YouTube’da para kazanmanın bir diğer yolu da ürün rafı özelliği olmakta. Bu özellik ile birlikte içerik üretici kanallar gelir elde etme özelliğini aktif ettiğinde kendi kanallarına ait resmî ürünlerin satışını gerçekleştirebilirler. Bu da para kazanmanın bir diğer yolu olmakta.

Canlı yayın esnasında sohbet özelliği de para kazanmanın bir diğer yolu olmakta. Gelir elde etmek her kullanıcı için önemli olmaktadır. Canlı yayın esnasında sohbetteki süper sohbet ve süper yapıştırıcılar özellikleri ile kullanıcılar içerik üreticilerine bağış yapabilir, içerik üreticileri bu özellikler sayesinde gelir elde edebilir.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK