Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Windows 10X Hakkında Bilinenler

27 Haziran 2020

Windows 10, 2015 yılından beri Microsoft tarafından tam sürüm olarak geliştirilen bir işletim sistemi. Windows 7 ile her ne kadar mücadele içerisinde olsa da 2018’in Aralık ayından beri liderliğini korumakta. Son zamanlarda Microsoft ile yaşanan Windows 10 güncelleme sorunları Windows 10’un pazar payını biraz etkilese dahi Windows kullanıcıları zorunluluktan dolayı ve Windows’un desteğinin daha geniş olmasından dolayı bu işletim sistemini bırakamıyor. Mustafa Halil Selek, Windows 10 ve yenilikleri hakkında gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Microsoft’un geliştirdiği yeni işletim sistemi Windows 10X hakkında neler biliyoruz? Bu konuda yeni işletim sisteminin özelliklerinden bahsedeceğiz.

Windows 10X Hakkında Şu Ana Kadar Edinilen Bilgiler

Windows 10X Hakkında Bilinenler
Windows 10X Hakkında Bilinenler

Windows 10X, geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından duyurulan bir işletim sistemi. Geçtiğimiz günlerde Windows 10X’in tasarımı ile ilgili bir paylaşım yapılmasının ardından Windows 10X tekrardan popülerliğe kavuştu. Microsoft’un yeni çıkaracağı işletim sistemi hakkında birçok detay öğrenilmiş bulunmakta. Bunlardan ilki Windows 10X yalnızca çift ekranlı cihazlar için çıkacak. Daha öncesinde Microsoft Surface Neo cihazında test edilen işletim sistemi, gelişmelerine devam ediyor.

Windows 10X ile ilgili Microsoft tarafından paylaşılan tasarımlara göre bu işletim sistemi, modern bir arayüze sahip olacak. Windows 10’dan pek bir farkı bulunmayacak işletim sistemi, çift ekranlı cihazlara daha uygun bir halde bulunacak. Windows 10X hakkında paylaşılan görselde dikkat çeken bir diğer detay ise masaüstü arka planı oldu. Bu da kullanıcılara Windows 10X için özel bir varsayılan masaüstü arka planı olacağını düşündürdü. Başlat menüsü hakkında da birkaç düzenleme yapan firma, canlı kutucukların yer almayacağını ve daha sade bir görünüme kavuşturulacağını açıkladı. Windows 10X, daha hafif ve daha sade bir işletim sistemi olarak piyasaya sürülecek. Mağaza uygulamaları dışında masaüstü uygulamalarını da destekleyecek olan işletim sistemi için müşterilerin merak ettiği bir diğer soru da işletim sisteminin ücretli olup olmayacağı oldu. Bu konuda resmî bir açıklama yapılmasa da birçok kullanıcı tarafından ücretli olacağı veya cihazlara özel olarak geleceği tahmin edilmekte.

Posted in Teknoloji
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK