Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Windows 10 Insider Güncellemesi Yayınlandı

8 Temmuz 2020

Windows 10, yeni güncellemeler ile birlikte daha iyi bir hale gelmeye devam etmekte. 2014 yılında Insider sürümü yayınlanan Windows 10 incelendiğinde 2020 yılında özellik ve tasarım bakımından bayağı değiştiği gözler önüne serilmekte. Her güncellemede her ne kadar sorunlara maruz kalsalar dahi bu yoldan vazgeçmeyen ekip, işletim sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Windows 10 her güncelleme sonrasında sorunlarla anılan bir işletim sistemi haline geldi. Sorunları çözen bir güncellemede dahi sorun çıkaran Microsoft geliştiricileri, Windows’un desteğinin güçlü olmasından dolayı olmalı ki halen hatalarına devam ediyor. Mustafa Halil Selek, Windows 10 kullansa dahi Microsoft’un bu tür basit hataları yapmamasını istiyor.

Windows 10 Build 20161 Güncellemesi

Yeni güncelleme ile birlikte işletim sistemine birçok özellik eklendi. Bu yenilikler arasında başlat menüsü tasarımı yer alıyor. Yeni başlat menüsü tasarımında ikonların arka planı sadeleştirilmiş durumda. Bu da geliştiriciler için daha özgür bir tasarım yapma imkanı sunuyor. Bununla birlikte yeni bir tema ekleyen Microsoft, bu temanın adını Pride 2020 Flags olarak adlandırdı. Microsoft’un bu hareketi bazı kullanıcılar için LGBT’yi desteklediğini düşündürdü. Çünkü açıklamada LGBT’nin renklerinden yararlandığı kısmı yer almakta.

Windows İşletim Sistemi Türleri Nelerdir
Windows 10 Insider Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft Windows 10’un yeni insider sürümü ile birlikte artık Microsoft Edge tarayıcısındaki sekmeler pencere gibi gözükecek. Yani eğer ki Microsoft Edge’de birkaç sekme açıkken ALT+TAB tuş kombinasyonunu kullanırsanız sekmeler pencere şeklinde görünür ve sekmelere geçiş daha kolay olur. Windows 10 ile birlikte yapılan bir diğer güncelleme ise hesap makinesi ile ilgili oldu. Artık hesap makinesinde grafiksel işlemler yapmak mümkün hale geliyor. Bu da matematiği kullanan kullanıcılar için güzel bir avantaj sağlayacak bir sistem. Yeni Windows 10 Insider güncellemesi ile birlikte ayarlarda da bir güncelleme yapıldı. Yapılan bu güncellemeye göre denetim masası için sona yaklaşılmış görünüyor. Denetim masası bilindiği üzere bir süredir kaldırılacağı konuşuluyordu ve Microsoft bu iddiaları doğruluyordu. Geçmiş güncellemelerde de olduğu gibi bu güncellemede de denetim masasındaki bazı özellikler ayarlar uygulamasına geçirilerek denetim masasının işlevselliği bir kademe daha azaltılmış oldu.

Posted in Teknoloji
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK