Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Spotify Uygulaması Nedir?

14 Temmuz 2020

Spotify uygulaması, İsveç asıllı bir müzik sistemidir. Bu uygulamayla birlikte müziklerin herhangi bir kısıtlama olmadan dinlenmesine olanak sağlar. Sony, Universal gibi plak şirketlerine kayıtlı olan bu uygulamayla birlikte neredeyse her müziğin dinlenmesi mümkün hale geliyor. Spotify uygulamasında kullanıcılar arama yaparak istediği sanatçıya, şarkıya ve albümlere ulaşabilmektedir. Her gün birçok kişi boş anlarında müzik dinleme ihtiyacını hissedebiliyor. Birçok kişi sürekli tekrar eden radyoları dinlemek yerine telefonundan internet bağlantısı veya çevrimdışı özelliğini kullanarak Spotify üzerinden müzik dinleyebilmektedir. Akıllı telefonların insanların hayatına girmesiyle birlikte birçok uygulama türedi. Müzik dinleme alanında ön plana çıkan uygulamalar arasında Spotify yer alır.

Spotify Uygulaması Nedir
Spotify Uygulaması Nedir

Spotify Nasıl Kullanılıyor?

Spotify uygulamasını kullanmak son derece kolaydır. Kullanıcıların sahip olduğu telefon işletim sistemlerine göre versiyonlarını indirmesi gerekmektedir. Android veya iOS işletim sistemleri için uygulamanın uyumlu sürümleri bulunur. Uygulamayı açtıktan sonra tek yapılması gereken üye olmaktır. İlgili alanları doldurduktan sonra istediğiniz şarkıya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uygulamaya dahil olduktan sonra Facebook uygulamasıyla senkronize ederek arkadaşlarınızın hangi müzikleri dinlediğini görebilirsiniz. Spotify uygulamasında bulunan Gözat kısmı sayesinde en çok dinlenen listelere ulaşabilirsiniz. Pop, rock, caz gibi birçok müzik listesine bu kısımdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca karışık çal kısmını seçerek müziklerin rastgele çalmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden kendi çalma listenizi oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Spotify Ücretli Mi? Spotify, kullanıcılara ilk bir aya deneme imkanı verir. Bu imkanla birlikte kullanıcılar ilk ay hiçbir ücret ödemeden Premium versiyonda müziklerini dinlemeye devam eder. Birçok kampanya ve paketlerle birlikte hizmet veren Spotify üzerinde, oldukça cüzi bir miktar ödeyerek istediğiniz müziklere ulaşabilirsiniz. Günümüzde öğrencilerin yararlanabileceği öğrenci paketi dahi bulunmaktadır. Bunun için öğrencilerin kendisini uygulamaya tanımlaması yeterlidir. Uygulamada ücretli olan kısma geçiş yaptığınız zaman müzikleri indirme şansına sahip olursunuz. İndirdiğiniz müzikleri internete bağlanmadan istediğiniz zaman açarak dinleme şansına sahip olursunuz. Ayrıca ücretli olan versiyonda reklamlar açılmaz ve şarkılar bölünmez. Kullanıcılar Premium versiyonda kendi müzik listelerini oluşturabilir. Bunun gibi birçok özelliği uygulamaya giriş yaparak keşfedebilirsiniz.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK