Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
  • Lokasyon
    İstanbul / Türkiye
  • Yabancı Dil
    B+ İngilizce
  • Yaş
    26
  • Yazılım Geliştirme
    Tüm Dünya
  • Dijital Pazarlama
    Tüm Avrupa
  • S.E.O.
    Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
  • Finans & Muhasebe Yazılımları
  • CRM & ERP Yazılımları
  • Dijital Pazarlama
  • Arama Motoru Optimizasyonu
  • Türkçe & İngilizce Destek

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

6 Temmuz 2020

Sosyal medya, günümüzde sıkça tercih edilen mecralar arasında yer almakta. Facebook, Google, Twitter, Instagram ve YouTube gibi birçok sosyal medya platformu insanların güzel zaman geçirmelerini ve arkadaşları ile birlikte olmalarını sağlar. Sosyal medya yalnızca paylaşım yapıp gezinmek için bir yer değildir. Bu tür mecralarda para kazanmak için birçok yöntem bulunur. Mustafa Halil Selek bu yöntemleri kullanarak maddi gelir elde ediyor.

Sosyal Medyadan Gelir Elde Etmek

Sosyal medyadan gelir elde etmek için yapılması gereken ilk adım güzel bir profil oluşturmak. Profil ne kadar etkili bir şekilde olursa insanlar profile o kadar çok girer. Profilin kapağı, profi görüntüsü, içeriği ve tasarımı bu konuda önemli bir yer edinmektedir. Eğer ki profil hazır ise bundan sonra yapılması gereken paylaşımlara özen göstermektir. İçerik üreticiliği yalnızca YouTube üzerinde yapılmaz, aynı zamanda sosyal medyada da yapılır. Örneğin paylaşılan gönderinin tasarımını yapmak da bir içerik üreticiliğidir. Bu konuya ne kadar çok özen gösterirseniz paylaşımların tutma olasılığı da bir o kadar artacaktır.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak
Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal medyada kaliteli paylaşımlar yapıyorsanız ve sosyal medya hesabınız yüksek kitlelere ulaştı ise bu aşamada yapılacak bir kaç şey bulunur. Tabii bu aşamaya gelene kadar biraz zorlanabilirsiniz. Diğer sayfalar için reklam yaparak gelir elde etmek sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Örneğin hikaye üzerinden, paylaşım üzerinden veya video ile reklam yapmak tercih edilebilir. Bunun dışında sponsorluk teklifleri de yer alır. Bazı sponsorlar büyük sayfalara ürün sunar. Bu ürünleri tanıtan sayfalara bir miktar para verir veya ürün gönderir. Bu sayede gelir elde etmiş olursunuz.

Para kazanmak için yapılabilecek bir diğer şey ise ürün ve hizmet satışıdır. Sosyal medya hesabınız üzerinden yapacağınız ürün satışları size ekstra bir gelir imkanı sunar. Örneğin sizi takip eden takipçilerinize özel bir ürün geliştirebilir ve bunu üyelere satabilirsiniz. Bunun dışında bir projeniz var ise bu projeyi tanıtarak bu projeden gelir elde etmek de mümkün hale gelmektedir. Bu sayede bir taraftan takipçi kazanırken bu takipçilere projelerinizi de göstermiş olur, bu projeden gelir elde edersiniz.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK