Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

PlayStation’ın Efsane Oyunları

28 Haziran 2020

PlayStation oynayan her neslin aklında bazı oyunlar kalmış olabilir. 1994 yılında çıkan PlayStation 1’den bu yana oyun dünyası gelişmeye devam ediyor. Bu bağlamda yeni oyunlar da piyasaya çıkıyor. Mustafa Halil Selek de zaman zaman oyun oynayarak oyun dünyası hakkında gelişmeleri takip ediyor. Bu konuda PlayStation’ın popüler oyunlarından bahsedeceğiz.

PlayStation’ın Geçmişten Günümüze Popüler Oyunları

Maceraya 1994 yılında piyasaya sürülen PlayStation olarak başlayalım. O zamanlar düşük sistem özellikleri ile birçok oyunu oynamak mümkün olmaktaydı. 3 boyutlu oyunların yaygınlaşmaya başladığı 90’lar, PlayStation ile zirveye oturmuştu. PlayStation’ın ilk konsolu için yayınlanan oyunlar arasında GTA 1 yer almakta. Günümüzde oynanan GTA 3 boyutlu. Fakat bu zamanlardaki GTA 2 boyutlu olarak oynanmakta. Ardından çıkan GTA 2 oyunu da popülerliği yakalamış bulunmakta. Tekken 3 oyunu ise PlayStation ile popülerleşen dövüş oyunu. Karakterini seçip belirlediğin strateji ile rakibini alt etmeye çalıştığın oyun popüler oyunlar arasında yerini almakta.

PlayStation'ın Efsane Oyunları
PlayStation’ın Efsane Oyunları

PlayStation 2 ile yeni bir çağa açılan oyunlar, daha kaliteli hale gelmeye başladı. Bu alanda popüler oyunlar arasında 2004 yılında çıkan GTA San Andreas yer almakta. Açık dünya oyunu GTA San Andreas, birçok platformda en çok satan oyunlar arasına girerek oyuncuların ilgisini çekti. 2003 yılında yayınlanan The Simpsons: Hit & Run ise pek bilinmese de özellikle The Simpsons hayranları tarafından sıkça oynanan bir oyundu. Açık dünya oyunu olsa dahi küçük bir dünyada görev yaparak macera yaşadığınız bir oyun olarak karşımıza çıkmakta. 2006 yılında piyasaya sürülen PlayStation 3 ise grafik kalitesinin daha da yükseldiği bir dönemi karşımıza getirdi. PlayStation 3 ile birlikte bilinen en popüler oyun dünya çapında en çok satan GTA 5 oyunu oldu. Bully, The Sims 3, Minecraft, Terraria gibi oyunlar da bu konsol ile çok satan oyunlar arasında yer almakta. PlayStation 4 ile birlikte ise Red Dead Redemption 2, Spider-Man, Fortnite, Mortal Kombat 11, Borderlands 3, Overwatch, Fallout 4, Final Fantasy XV gibi birçok oyun bizi karşıladı. GTA 5 ise popülerliğini koruyarak PlayStation 3 ve PlayStation 4’ten sonra oyunun çıkışından 7 yıl geçmesine rağmen PlayStation 5’e de çıkacak.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK