Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

PlayStation 5 özellikleri neler?

13 Haziran 2020

PlayStation 5 özellikleri, oyun konsolu tasarımı ve yeni çıkacak oyunlar 11 Haziran 2020 tarihinde yapılan etkinlik ile beraber açıklandı. Bu tanıtım ile beraber oyun geliştiricileri ve oyuncular için beklenen o an geldi. Mustafa Halil Selek’in de severek oynadığı oyunlar gelecekte artık daha gerçekçi olacak.

PlayStation 5 özellikleri ve detayları açıklandı

PlayStation 5 ile birlikte oyunlar artık daha gerçekçi bir hale bürünürken oyuncular da bu heyecanlı an için Sony tarafından yapılan PlayStation 5 etkinliği için gün sayıyordu. ABD’deki protestolar ve olaylar sebebiyle 1 hafta ertelenen etkinlik nihayet gerçekleşti. Bu etkinlik ile birlikte PlayStation 5 ile birlikte yeni çıkacak oyunlar da açıklandı. Çıkacak oyunlar arasında yenilenmiş grafikleri ile GTA 5, Gran Turismo 7, NBA2K21, The Sims 5, FIFA 21, Battlefield 6, Hitman III gibi birçok oyun yer almakta.

PlayStation 5 özellikleri neler
PlayStation 5 özellikleri neler

PlayStation 5 tanıtımında açıklanan bir diğer detay ise yeni oyun konsolu tasarımı oldu. Daha öncesinde oyun kolu paylaşılmıştı. Artık yeni oyun konsolu tasarımı da biliniyor. Yeni oyun konsolu 2 farklı şekilde piyasaya sunulacak. Biri tamamen dijital biri ise diskli olacak. Blu-Ray disk içeren konsol ile diskten oyun yüklemek mümkün olurken dijital olan ile yalnızca internet üzerinden oyun indirmek mümkün olacak.

PlayStation 5 ile birlikte 3D Sound ses sistemi, Blu-Ray teknolojisi, 4K ekran çözünürlüğü gibi birçok teknik detay açıklanırken konsolun özelliklerinden de bahsedildi. PlayStation 5 teknik özellikleri arasında 8 çekirdek 3.5 GHz işlemci, 10.28 TFLOPs 36 çekirdek 2.23 GHz ekran kartı, RDNA 2 teknolojisi, 16 GB RAM, saniyede 448 GB bellek veri aktarımı, 825 GB SSD, saniyede 5-10 GB veri aktarımı, genişletilebilir SSD slot, harici depolama desteği, USB desteği ve 4K UHD Blu-Ray disk teknolojisi yer alıyor.

Bilindiği üzere birkaç ay önce PlayStation 5’in çıkacağı ile ilgili resmî bir açıklama yapılmıştı. Sonrasında Unreal Engine 5 oyun motoru PS5 konsoluna uyumlu olarak geliştirilmeye başlandı. Şu ana kadar yapılan incelemeler ile birlikte PS5 oyun konsolundaki oyunların ışın izleme teknolojisi, daha gerçekçi grafikler, daha kaliteli doku ve daha yüksek boyutlu olacağı biliniyor.

Posted in Teknoloji
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK