Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Kişisel Blog Nedir?

5 Haziran 2020

Kişisel blog hizmeti, herhangi bir kişinin bir alanda uzmanlaşarak bu konu hakkında yazılarını yayınladığı bir blog sitesidir. Genellikle bu tür blog sitelerinde kişiler kendi isimlerini vererek işlemleri uygulamaktadır. Kişisel bloglara örnek verilecek olunursa bu konuda seyahat yazılarını ele alan kişiler kişisel bloglara örnek olarak verilebilmektedir. Hazır siteler ve site açmayla alakalı bilgi sahibi olmak isterseniz Mustafa Halil Selek ile iletişime geçebilirsiniz. Kişisel blog fikrine kapılmış olan kişiler genellikle kendi hobilerini ve uğraşlarını yazmak isteyen kişilerden oluşmaktadır. İnsanlar bu tür işleri büyük kitlelere ulaşmak amacıyla değil mümkün olduğunca birçok insanla birlikte konuşmak için kişisel blog siteleri yayınlamaktadır.

Kişisel Blog
Kişisel Blog

Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Günümüze kişisel blog açmak son derece basittir. Bunun için standart bir site açmak istiyorsanız ücretsiz olarak hizmet veren servislerden site açabilirsiniz. Özellikle Blogger ve Wix gibi siteler üzerinden basit bir şekilde kişisel blog sitenizi açabilirsiniz. Eğer bu konuda başlangıç aşamasındaysanız Blogger sitesi üzerinden bir blog sitesi açabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu sistem yıllardır birçok kişiye site hizmeti vermektedir. Site içerisinde yer alan hizmetlerin tümünden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra temalarınızı anında ve ücretsiz bir şekilde seçebilirsiniz. Diğer uygulamanın adıysa Wix’tir. Bu uygulama içerisinde ilk etapta ücretsiz bir şekilde site açabilirsiniz. Ancak ilerleyen aşamalarda bazı kilitleri açabilmek için ücret ödemeniz gerekebilmektedir.

Tamamen kendiniz bir blog yapmak istiyorsanız bu konuda bir fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Sitenizin istikrarlı bir şekilde devam edeceğinden emin olduktan sonra uygun maliyetlerle blog sitenizi açabilirsiniz. Bunun için ilk olarak alan adı seçimini yapmanız gerekmektedir. Bunun ardından siteyi bir alanın üzerine kurabilmek için bir hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra sitenizin alan adı içerisine WordPress kurulumu yapabilirsiniz. Kurulum işlemlerini WordPress resmi sitesi üzerinden adım adım takip edebilirsiniz. Kişisel blog kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra SEO ayarları hakkında bilgi almak için Mustafa Halil Selek ile iletişime geçebilirsiniz. Sitenizin birden fazla takipçiye ulaşması için bazı ayarların yapılması gerekmektedir.

Posted in Faydalı Bilgiler
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK