Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

İnternetten Para Kazanmak

14 Haziran 2020

İnternetten gelir elde etmek her girişimcinin hayali olabilir. Koronavirüs salgını sonrasında hızla dijitalleşen dünyada gelir elde etmek için birçok yol bulunmakta. 2000’li yıllardan sonra yavaş yavaş dijitalleşme çağına girsek bile artık sanal dünyanın etkisini daha fazla hissediyoruz. 2010 yıllarında bilgisayar kullanımı yoğun iken, insanlar FarmVille oynarken şimdi herkes mobil platformda istediği anda sosyal medyaya ulaşabiliyor. Teknoloji geliştikçe yeni para kazanma olanakları da artmakta. Mustafa Halil Selek’in de internetten para kazandığı bu dönemde her girişimci ruhuna sahip insanlar da para kazanabilir.

İnternetten Gelir Elde Etmek

İnternetten para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Gerçek hayatta, fiziksel bir şekilde nasıl para kazanıyorsanız bunun sanal halini internet aleminde yapıyorsunuz. Örneğin gerçek dünyada para kazanmak için mağazanızdan ürün satıyorsunuz ve müşteri ile etkileşime giriyorsunuz. Aynı olay e-ticaret sitesinde de uzaktan iletişim ve kargo firmaları ile gerçekleşmekte.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu bulunmakta. Bu konuda birkaç yolunu açıklayacağız. Öncelikle para kazanmak için kendi hobinize yönelmelisiniz. Örneğin grafik tasarım işlerinden hoşlanıyorsanız grafik tasarım işleri yapmak size daha fazla kazanç sağlayabilir. Aynı zamanda müşterilerle kurduğunuz ilişkiler de para kazanma ve olumlu dönüş alma konusunda önemli olmakta.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak

Para kazanırken yapılması gereken bir diğer şey reklamdır. Eğer ki sevdiğiniz alanda girişimcilik yaptıysanız artık devamında reklam yapmak kalıyor. Reklam yapmanın birçok yolu bulunmakta. Bu yollardan birisi de web sitelerine reklam vermek veya Google Adwords hizmetini kullanmaktır. Forumlarda reklam vermek de projenin büyümesinde önemli bir katkı sağlar. Ayrıca verilen reklamın tasarımı ve kalitesi de müşteri kitlesini çeken bir olaydır. Bu konulara dikkat ederek reklam vermek önemli olmakta.

Eğer ki aklınızda herhangi bir iş fikri yoksa sizlere birkaç fikir listeleyeceğiz. İnternette yapılabilen işler arasında blog yazarlığı, video içerik üreticiliği, makale yazarlığı, SEO uzmanlığı, sosyal medya uzmanlığı, danışmanlık hizmetleri, video kurgu hizmetleri, grafik tasarım, backlink, yazılım hizmetleri, web sitesi alış satışı, e-ticaret, yatırım, stok fotoğrafçılık, editörlük hizmeti, başkasıyla ortak projeler ve sunucu kurulum işlemleri yer alır.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK