Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Google Fotoğraflar ile Sınırsız Depolamaya Sahip Olun

29 Haziran 2020

Günümüzde dijitalleşmenin de getirdiği sistemler ile birlikte birçok anımızı kaydedip korumak isteriz. Örneğin bazı anları ölümsüzleştirerek fotoğraflar çeker, video kaydederiz. Bu anların iyi bir şekilde korunması gerekir. Koruma için yedekleme en uygun yöntemlerden birisidir. Mustafa Halil Selek gibi birçok insan yedekleme uygulamaları ile verilerini bulut depolamaya aktarır ve koruma sağlar. Bu sayede güvenli bir şekilde işine devam eder.

Google Fotoğraflar Özellikleri

2015 yılında hizmete açılan Google Fotoğraflar uygulamasının en büyük özelliği sınırsız bir depolama alanı sunması. Bu alan içerisinde 15 GB gerçek boyut, sınırsız olarak yüksek kalite ve düşük boyut yer almakta. Eğer ki sınırsız depolama seçilirse fotoğrafların boyutu optimize edilerek sıkıştırılır ve kalitesi yükseltilir. Google Fotoğraflar’ın en büyük özelliği olan sınırsız depolama dışında yer açma sistemi de bulunmakta. Eğer ki telefonda yer kalmadıysa Google Fotoğraflar sayesinde yer açmak mümkün hale gelmekte. Google Fotoğraflar zaman zaman cihazda biriken ve yedeklenen fotoğraflar için temizleme önerisinde bulunur. Bu sayede hem cihazda yer açmış olunur, hemde fotoğraflar ve videolar yedeklenmiş olur.

Google Fotoğraflar ile Sınırsız Depolamaya Sahip Olun
Google Fotoğraflar ile Sınırsız Depolamaya Sahip Olun

Google Fotoğraflar’ın verdiği bir diğer özellik ise yapay zeka olmakta. Yapay zeka sayesinde eğer ki çok geniş bir arşive sahipseniz, bol bol fotoğraf çekiyorsanız fotoğraf ve video bulmayı kolaylaştırmakta. Yüklenen her fotoğraf ve videoyu kare kare tarayan yapay zeka, fotoğrafları etiketler ve içerisindeki objeleri not eder. Örneğin fotoğrafta yer alan masanın üzerindeki tabakların yanındaki çatallara dahi çok detaylı bir şekilde objeleri tanır. Bu da ararken kolayca bulunmasını sağlar.

Google Fotoğraflar, anılar özelliği ile geçmiş yıllarda çektiğiniz fotoğrafları ve videoları önünüze getirir. Bununla birlikte yüz tarama sistemi bulunan uygulamada yüzler otomatik olarak ait olduğu kişinin albümüne eklenir. Bu sayede bir kişi hakkında fotoğraflara hızla ulaşmak mümkün olur. Özellikle birinin fotoğrafını arkadaşınıza gönderirken veya nostalji yaparken bu özellik sıkça işe yaramakta.

Google Fotoğraflar hakkında bilinmesi gereken özellikler arasında konum tespit edici, görüntülerin çekildiği konuma göre ısı haritası, otomatik yedekleme gibi birçok özellik yer almakta.

Posted in Faydalı Bilgiler
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK