Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Dosyaları En İyi Şekilde Korumanın Yolları

30 Haziran 2020

Günümüzde dijitalleşmenin de etkisiyle insanlar belgelerini bilgisayar üzerinden yazmakta, fotoğrafları kamera ile çekmekte, sohbeti internetten yapmakta. Bu gibi çeşitli dijital dönüşüm hareketleri ile birlikte artık verilerin güvenliği de önemli bir olay olmakta. Yani önemli olan her veriyi ve projeleri internet üzerine yedeklemek, interneti aktif olarak kullanmak gerek. Bunun için yapılması gereken birkaç yöntem bulunmakta. Mustafa Halil Selek, günümüzün modern uygulamalarından faydalanarak kendini güvene almaya devam ediyor.

Dosyaları En İyi Şekilde Güvenle Almak

Artık web 4.0 dönemi ile birlikte web yazılımları daha da yaygınlaştı. Web 3.0 dönemi ile birlikte yaygınlaşmaya başlayan web yazılımları, yapay zeka desteği ile de bir üst seviyeye geçiş yaptı. Web 4.0 döneminde ise yapay zeka daha da gelişirken web yazılımları artık daha sık kullanılmaya başlandı. 2020 yılına girilmesi ile birlikte Nvidia GeForce Now hizmetinin resmî olarak başlaması buna bir örnek olarak gösterilebilir. Artık her türlü sisteme sahip olan insanlar dünyanın en kaliteli oyunlarını bile internet sayesinde oynayabiliyor. Teknoloji geliştikçe daha iyi bir hale gelmeye devam ediyor.

Dosyaları En İyi Şekilde Korumanın Yolları
Dosyaları En İyi Şekilde Korumanın Yolları

Bilgisayar üzerinde geliştirdiğiniz proje, oyun kayıt dosyaları veya çalışma dosyalarınızı yedeklemek en doğru seçenek olacaktır. Bunun için zaman zaman yedekleme yaparak dosyaları korumalısınız. Google Drive, Yandex Disk, Onedrive gibi çeşitli alternatifler bulunmakta. Bu alternatifler arasından istediğinizi seçerek güvenli bir şekilde dosyalarınızı yedeklemeniz mümkün olacak. Dosya yedeklemenin yanı sıra artık belgeleri internet ortamında yazmanızı öneririz. Örneğin Google Docs buna güzel bir örnek. Google Docs, internet üzerinden hizmet veren Microsoft Office benzeri bir yazılım topluluğu. İçerisinde Google Docs, Google Calc, Google Form gibi çeşitli yazılımlar bulunur. Bu yazılımları kullanmanın avantajı ise dosyaların anlık olarak bulut depolamaya kayıt olması. Yani her dosya her eklediğiniz karakterde güncelleneceği için dosyalar daha güvenli bir şekilde korunacak. Bu sistem sayesinde belgeler üzerinde çalışırken tekrar yedekleme ile uğraşmaya gerek kalmayacak. Aynı şekilde Google Docs dışında çeşitli web uygulamaları da kullanmak bilgisayarda yer tasarrufu sağlayacak.

Posted in Teknoloji
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK