Mustafa Halil SELEK

0 %
Mustafa Halil SELEK
VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş.
CEO & Founder
 • Lokasyon
  İstanbul / Türkiye
 • Yabancı Dil
  B+ İngilizce
 • Yaş
  26
 • Yazılım Geliştirme
  Tüm Dünya
 • Dijital Pazarlama
  Tüm Avrupa
 • S.E.O.
  Tüm Avrupa
Yazılım
Marketing
S.E.O.
PHP
HTML
CSS
JS
 • Finans & Muhasebe Yazılımları
 • CRM & ERP Yazılımları
 • Dijital Pazarlama
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Türkçe & İngilizce Destek

Bill Gates insanlara çip mi yerleştirmek istiyor?

19 Haziran 2020

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bir süredir çeşitli iddialarla gündeme geliyor. Gündemimizde bulunan salgının Bill Gates tarafından oluşturulduğu ve bu salgının amacının insanlara çipler takmak olduğu düşünülüyor. Peki bu iddialar ne kadar gerçek? Mustafa Halil Selek de bu konuyu yakından takip ediyor.

Bill Gates insanlara çip takıp dünyaya mı hükmedecek?

Gerçekten bu düşünceye sahip birçok insan bulunuyor. Daha öncesinde salgının sebebinin 5G teknolojisi olduğunu, bu teknolojinin virüsleri yaydığını söylüyorlardı. Fakat bu virüsün teknoloji ile değil hava yolu ile bulaştığı da uzmanlar tarafından açıklanmıştı. Son zamanlarda Bill Gates, yayılan yeni salgın ile ilgili çeşitli iddialara maruz kaldı.

Koronavirüs salgını, bilindiği üzere birçok ülkede etkisini gösteriyor. Çin’in Wuhan kentinde başlayan salgının o zamanlar bu kadar yayılacağı düşünülmüyordu. Çin’in yeni yıl kutlamalarına denk gelmesi sebebiyle ve salgından dolayı insanlar Çin’den diğer ülkelere göç etti ve hastalığı dünyaya yaymaya başladı. Koronavirüs salgını ile birlikte birçok iddia ortaya atıldı.

Bill Gates insanlara çip mi yerleştirmek istiyor

Bu iddialardan birisi de Bill Gates’in bu virüsü laboratuvar ortamında oluşturup dünyaya yayması oldu. Bilindiği üzere Gates, 1975’te Microsoft’u kurduktan sonra teknoloji ve özellikle yazılım alanında kendini geliştirdi. İlerleyen yıllarda Microsoft’taki görevini bırakan Gates, sağlık alanında çeşitli katkılara ev sahipliği yaptı. Afrika ülkeleri gibi birçok ülkede yardıma muhtaç olan insanlara sağlık ekipmanları ve gıda takviyesi yapan Bill Gates, yaptığı çalışmalar hakkında da blog yazıları paylaştı.

Bill Gates, birkaç yıl önce yaptığı konuşmada 2020 yılından sonra bir salgının dünyayı etkileyebileceğini açıklıyordu. 2020 yılında bu olayın olması bu iddiaların daha da güçlenmesine ve daha çok insanın inanmasına sebep oldu. Bill Gates’in koronavirüsü laboratuvar ortamında ürettiği ve aşısının da aslında hazır olduğunu söyleyen bazı gruplar, bu aşılara yerleştirilen çipler ile insanların kontrol altına alınacağı belirtiliyor. Bill Gates, bu iddialara daha fazla sessiz kalmayarak iddiaların asılsız olduğunu ve cevap verme gereksinimi bile duymadığını belirtiyor. Çıktığı programda röportaj veren Gates, bu zamana kadar hiç çiplerle uğraşmadığını ve sağlık alanında çeşitli yatırımlar yaptığını belirtiyor. İnsanların ne dediğini umursamayan Gates, daha fazla insana yardım etmek için çalışmalarına devam edeceğini de belirtiyor.

Posted in Genel
Write a comment

© 2020 All Rights Reserved.
Mustafa Halil SELEK